KlubEkspertow.pl Żonglowanie - trick 4-4-1
Szukaj
  Home » Muzyka » Moje konto     
Kategorie
Dom i ogród
Edukacja
Gry i zabawy
Medycyna: badania i leczenie
Muzyka
» Instrumenty dęte blaszane
» instrumenty dęte drewniane
» Instrumenty inne
» Instrumenty klawiszowe
» Instrumenty strunowe
Obsługa samochodu dla każdego
Podróże i sport
Sprawdzone przepisy kulinarne
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Kategoria:
 
Nauka gry na gitarze - bicie na 3/4

WERSJA TEKSTOWA
Witaj. Nazywam się Witek Ślendakowski i chciałem dzisiaj Ci pokazać bardzo proste bicie na 3/4. To, którym Cię przywitałem. To był fragment harmonii, do utworu "Niebo z moich stron" Czerwonych Gitar. Bicie jest bardzo proste, a ja zacznę od jeszcze uproszczonej wersji. Posłuchaj. To bicie na 3/4 ma trzy uderzenia. Pierwsze uderzenie jest w dół. Uderzamy je paznokciami tych trzech palców. Pierwsze uderzenie staramy się zaakcentować, żeby wyraźny był początek taktu. Drugie uderzenie - paznokciem kciuka uderzam do góry przez wszystkie struny. Trzecie uderzenie znowu jest w dół. Kolejne uderzenie, to jest początek następnego taktu i powtarzamy figurę z pierwszego taktu.
Zauważ, że wszystkie uderzenia sa równo w punkt ćwierćnuty Raz-dwa-trzy-raz-dwa-trzy. Dlatego pierwsze warto zaakcentować, żeby nie było to zbyt monotonne. Zwracam Twoją uwagę na to, że pierwsze uderzenie jest w dół, drugie do góry i trzecie w dół, ale pierwsze z kolejnego taktu też jest w dół. Mamy więc dwa uderzenia po kolei - trzecie i pierwsze, które są uderzane od góry w dół. Zagrałem Ci to na fragmencie utworu "Piwo", grupy Zdrowa Woda. Możesz na tym utworze to poćwiczyć. W oryginale jest to bardziej blues-owy utwór, ale ten rytm będzie tutaj pasował.
Teraz przejdę do modyfikacji tego bicia. Nadal mamy trzy uderzenia: dół-góra-dół, przy czym drugie uderzenie minimalnie opóźniamy. Minimalnie, czyli nie jest na 2, tylko na 2i. Raz-dwa-trzy, nie uderzamy, tylko i 3, raz i 3. Posłuchaj. To właśnie tym zmodyfikowanym biciem zacząłem tę lekcje, grając utwór "Niebo z moich stron". Posłuchaj jeszcze raz pierwszego taktu.
Zobacz, że modyfikacji podlega tylko pierwsze trzy uderzenia. Pierwsze jest normalne, drugie jest opóźnione, trzecie jest w punkt na 3 ćwiartkę. Później są trzy równe uderzania, tak jak w niezmodyfikowanym biciu. Posłuchaj. Można grać to w tym tempie, np. w różnych utworach gdzie chcesz zaakompaniować do rytmu walca, ale możesz też do dużo szybszego tempa. Ja proponuję Ci utwór pt. "Hiszpańskie dziewczyny". Posłuchaj. Przy takim szybkim tempie, zwracaj uwagę na to, żeby dokładnie pracować w nadgarstku. Żeby nie robić całą ręką uderzenia, tylko żeby pracował nadgarstek. Podkreślę Ci to jeszcze raz. Uderzenia z nadgarstka. Zobacz jaka jest różnica. Spróbuję zrobić coś takiego z ręki. Dużo większa precyzja jest przy uderzeniu wychodzącym z nadgarstka. Baw się dobrze. Na zakończenie jeszcze harmonia do refrenu "Hiszpańskich dziewczyn".O AUTORZE
Witek Ślendakowski - gitarzysta z 20-letnim stażem. Twórca zespołu White Tiger, a także szkoleniowiec
» Zadaj pytanie autorowi
» Napisz recenzję
Nowości
Zobacz wszystkie
Powiadom znajomego
Powiedz o tym filmie swoim znajomym
Najpopularniejsze
Strojenie mandoliny
Strojenie mandoliny
Mandolina - wprowadzenie cz.1
Mandolina - wprowadzenie cz.1
Saksofon cz.2 - przygotowanie instrumentu do gry
Saksofon cz.2 - przygotowanie instrumentu do gry
Mandolina - wprowadzenie cz.2
Mandolina - wprowadzenie cz.2
Nauka gry na harmonijce ustnej cz.1
Nauka gry na harmonijce ustnej cz.1
Jak myć trąbkę cz.1
Jak myć trąbkę cz.1
Zamieszczanie filmów   |   Regulamin   |   Kontakt   |   Mapa strony
Powered by 2008 oscGold ©2008-2009 KlubEkspertow.pl. All Rights Reserved